RSS

Kontokorent

Kontokorent v praxi znamená určitý druh úvěru (půjčky), kdy Vám banka dovolí čerpat z běžného účtu do minusu. Znamená to tedy, že u dané instituce musíte mít účet a kontokorent je poskytován formou krátkodobého úvěru, který je na daný účet vázán. Kontokorent je možno využít na financování Vašich potřeb, je jedno zda je to nákup elektroniky, auta, domu, bazénu či sekačky. Poskytovatelé se na účel úvěru nedotazují.

U kontokorentu je velmi důležitá sazba pro úvěrový limit, která udává výši, ve které kontokorentní úvěrovou částku lze čerpat (kolik můžete jít do minusu). Velká výhoda je tedy v možnosti čerpat vyšší finanční částky, než kterými skutečně disponujete. Pokud stanovený limit překročíte, je Vám účtováno penále. To je společně s částkou o kterou jste limit překročili spláceno z každé příchozí platby na běžný účet.

Nevýhodou kontokorentního úvěru je sazba RPSN, která se může pohybovat až do výše 20%. V závislosti na výši Vašeho platu můžete jako fyzická osoba získat úvěr v rozmezí od 5000Kč až do trojnásobku Vašeho příjmu. V případě, že vystupujete jako právnická osoba, máte možnost získat finanční částky několikanásobně vyšší. Pokud využijete kontokorentní úvěr jako rychlou krátkodobou půjčku (desítky dnů), přinese Vám jen výhody.

V případě kdy víte, že nebudete v krátkodobém časovém horizontu půjčku schopni splatit, můžete využít konkurenční finanční produkty. Velmi oblíbené jsou v poslední době spotřebitelské a hypoteční úvěry. V dlouhodobém období nabízejí výhodnější podmínky RPSN sazeb než kontokorent.

Kontokorent je možno zřídit i bez možnosti ručení. Vše záleží na tom, zda o něj žádáte u nebankovní či bankovní instituce. Žádost je možno podat online přes internet. Následně budete kontaktováni a poskytovatel Vám sdělí konkrétní podmínky kontokorentu. Splácení probíhá obvykle pravidelně dle splátkového kalendáře, který je určen na míru.

• Zajištěný debet – ručí se zpravidla termínovaným vkladem, který odpovídá výši úvěrového rámce.

• Nezajištěný debet – úvěr bez zajištění (není poskytován všemi bankami)

Kontokorent – zpět

 
 
RSS